Představení Veolia Smart Systems na veletrhu Aquatherm

Představení Veolia Smart Systems na veletrhu Aquatherm

Představení Veolia Smart Systems na veletrhu Aquatherm

Začátkem března ve výstavním areálu PVA Letňany představila Veolia Smart Systems nový název společnosti i komplexní nabídku chytrých řešení přinášející komfort i energetické úspory.

Hlavní rubrika: Blog
Rubriky: Blog
Datum zveřejnění:

Veolia Smart Systems vyvíjí, vyrábí a instaluje nejmodernější chytrá řešení. Možná jste o ní již slyšeli pod dřívějším názvem - LG Systems. V roce 2018 se tato společnost spojila se skupinou Veolia a výsledkem spolupráce je nejen nový název, ale hlavně komplexní nabídka chytrých řešení z oblasti úspor energií, využití alternativních zdrojů energií, digitalizace, automatizace a elektromobility. Nabídka chytrých řešení je určena zejména pro bytové domy, komerční areály, průmyslové závody i rodinné domy. 

Optimalizace teplot

Někdo má rád teplo, jiný raději spí v chladnější místnosti. U komerčních areálů je to stejné - ve skladech nemůže být teplo jako v masážním salonu. S chytrým systémem Olivea od Veolia Smart Systems je to snadné. Umí totiž vyhodnotit aktuální teplotu, vliv počasí i požadavky zákazníka, prediktivně optimalizovat výrobu tepla a výrazně tak snížit náklady na vytápění.

Transparentně a podle vyhlášky o rozúčtování nákladů

V posledních letech byla novelizována řada zákonů a vyhlášek, které budou muset v blízké budoucnosti developeři, investoři i vlastníci bytových domů plnit. Chytrý system Olivea od Veolia Smart Systems jim to usnadňuje – nabízí unikátní řešení sběru dat a následného rozúčtování nákladů na vytápění a přípravu teplé vody podle vyhlášky. Systém umí dálkově odečítat spotřeby, což bude brzy legislativně povinné pro všechny nové objekty. K aktuálním informacím o spotřebě mají díky dálkovým odečtům zákazníci přístup online - kdykoliv a kdekoliv. 

Důraz na kvalitu vnitřního prostředí

Pro Veolii je velkým tématem také kvalita vzduchu uvnitř místností. Podle Světové zdravotnické organizace může totiž vzduch v budovách obsahovat až osmkrát více znečišťujících látek než venkovní ovzduší a při dlouhodobém pobytu v takovém prostředí dochází ke snižování imunity. Například v zateplených školních budovách je díky tomu mnohonásobně vyšší nemocnost dětí. S chytrým řešení od Veolia Smart Systems tomu lze předejít. Zahrnuje čidla pro měření úrovně koncentrace CO2, CO a kvality ovzduší. Co se stane, pokud čidla zaznamenají překročení doporučené úrovně škodlivých látek ve vnitřních prostorách? Řídící jednotka okamžitě navýší výkon rekuperace a zajistí výměnu vzduchu. Chytrý systém následně vyhodnotí, zda aktuální stav vyhovuje hygienických normám a v případě potřeby zapne dodatečné větrání či opakuje výměnu vzduchu rekuperací, dokud hodnoty nevyhovují normám.

Optimální zdroj a minimální paušály

Nabída Veolia Smart Systems kromě chytrých systémů zahrnuje i vybudování nového zdroje tepla nebo chladu s dlouhodobým výhledem udržitelnosti nákladů. Dalších úspor lze dosáhnout díky lokální distribuční soustavě, která minimalizuje paušální platby za elektroměry i jističe a umožňuje využít výhodnější sazby za spotřebovanou energii.

Fotovoltaika i rodinné domy

Jak dále snížit náklady na elektrickou energii? Vyplatí se instalace fotovoltaických panelů - ať už se jedná o areál bytového domu, obchodního centra či rodinný dům. Využitím fotovoltaických panelů se výrazně sníží platby za elektrickou energii a vzniklé přebytky je možné ukládat do baterií či zpětně dodávat do veřejné distribuční sítě. 

Elektromobilita 

Chcete přispět k udržitelnému rozvoji a odlišit se tak od konkurence? Zvažujete nákup či již máte část firemního vozového parku na elektrický pohon a potřebujete vybudovat dobíjecí stanici? Nabídka od Veolia Smart Systems pokrývá i tuto možnost, její odborníci vám poradí s výběrem vhodného řešení, ověří technickou dostupnost, vyřídí nezbytná povolení, postarají se o instalaci i následný provoz dobíjecí stanice. 

Automatizace pro průmysl

V případě Veolia Smart Systems nesmíme opomenout ani na průmyslovou automatizaci a optimalizaci průmyslových procesů. Zákazníci na spolupráci oceňují nejen komplexní řešení, ale také dlouholeté zkušenosti, špičkové znalosti a profesionální přístup. Výsledkem je vysoká kvalita realizovaných projektů i následné servisní podpory, ušetřený čas a podstatné zefektivnění výroby.