Chytrá řešení pomáhají k “téměř nulové spotřebě energie”

Chytrá řešení pomáhají k “téměř nulové spotřebě energie”

Chytrá řešení pomáhají k “téměř nulové spotřebě energie”

Jak naplnit nové legislativní požadavky na “téměř nulovou spotřebu energie” a přitom nezvyšovat náklady?  

Hlavní rubrika: Blog
Rubriky: Blog
Datum zveřejnění:

Povinnost stavět budovy s téměř nulovou spotřebou energie je daná zákonem o hospodaření s energií (č. 406/2000 Sb.) a dnes se již týká prakticky všech nových developerských projektů, včetně výstavby nových rodinných domů.

Co je “téměř nulová spotřeba energií”?

Podle zákona je tak definovaná budova s velmi nízkou energetickou náročností, jejíž spotřeba energie je ve značném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů. Dle prováděcí vyhlášky musí taková budova splňovat dva konkrétní požadavky. Musí mít velmi nízkou energetickou náročnost a ve značném rozsahu by její spotřeby měly pokrývat obnovitelné zdroje. 

Energetická náročnost domu přitom není jen o vytápění. Sledovat je třeba také spotřebu energie spojenou s osvětlením, větráním, ohřevem vody a další.

Představujeme Olivea Basic

Jedním z řešení, které developerům pomáhá splnit nové legislativní požadavky, je nabídková řada chytré domácnosti Olivea Basic

Co dokáže? Optimalizuje spotřebu energií v domě. Řídí vytápění, větrání, rekuperaci a umí i dálkové odečty. Na každém radiátoru v bytové jednotce jsou instalovány IRC termo hlavice a dálkově odečítány jsou také spotřeby teplé a studené vody i elektřiny. Informace o spotřebách jsou pak kdykoliv k dispozici na ovládacím panelu či v aplikaci na vlastním zařízení, ať už se jedná o chytrý telefon nebo tablet.

Neplatíte nic navíc

Proč jsou chytrá řešení od Veolia Smart Systems tak oblíbená? Nezaplatíte nic navíc, hradíte jen náklady na standardní vybavení - například měřiče tepla, vodoměry a termohlavice. Veškeré náklady na nadstandardní vybavení zaplatí Veolia za vás a zajistí i provoz. O vygenerovanou úsporu se pak s klientem dělí a ze své části pak Veolia splácí investici do nadstandardního vybavení.

Jak dále snížit spotřebu energie a uspořit náklady?

V nabídce Veolia Smart Systems najdete mnohem víc. V rámci komplexních služeb s energetickou úsporou vybudujeme dlouhodobě udržitelný zdroj tepla nebo chladu. Zřídíme lokální distribuční soustavu a minimalizujeme tak vaše paušální platby za elektroměry i jističe. Instalujeme fotovoltaické panely, které sníží objem nákupů elektrické energie z veřejné sítě, a navíc přebytky můžete ukládat do baterií či je zpětně dodávat do veřejné sítě.

Více o nabídce pro developery získáte zde. 

Kompletní znění zákona o energetické náročnosti budov č. 406/2000 Sb.