Zelený Brunšvik

Zelený Brunšvik

Zelený Brunšvik

V Německu, které je v podstatě evropskou laboratoří alternativní energetiky, uspěla Veolia s nabídkou ekologicky šetrných energetických služeb a podporou elektromobility v Brunšviku. 

Hlavní rubrika: Blog
Rubriky: Blog
Datum zveřejnění:

BS|ENERGY ze skupiny Veolia získala novou zakázku na modernizaci výroby a zajištění dodávek elektřiny a plynu za dostupné ceny a při dodržení přísných environmentálních norem v Brunšviku. Německo totiž plánuje do roku 2050 přechod od jádra a fosilních paliv na 100% zelenou energetiku z obnovitelných zdrojů.

Koncesní smlouva v celkové hodnotě̌ 2,6 miliard eur byla podepsána na dobu 25 let a zahrnuje provozování 2 960 km elektrických a 1 140 km plynárenských sítí. Součástí smlouvy je také modernizace energetických sítí s využitím decentralizovaných systémů dodávek, začlenění elektráren využívajících obnovitelné zdroje a zavedení pokročilého systému údržby s využitím softwarových řešení. 

Součástí spolupráce je také podpora městské elektromobility. Brunšvik ve spolupráci s BS|ENERGY plánuje v letech 2021–2026 výrazně investovat do sítě nabíjecích stanic. Podpořit elektromobilitu se rozhodla také sama BS|Energy, která bude nadále využívat jen vozidla s alternativním pohonem - tedy na elektřinu, plyn a hybridní pohon. 

Brunšvik leží na jihovýchodě německé spolkové země Dolní Sasko. Ve městě žije přibližně 249 tisíc obyvatel, v širším okolí města pak zhruba jeden milion obyvatel. Brunšvik je součástí metropolitního regionu Hannover-Braunschweig-Göttingen-Wolfsburg. 

O rozvoj města se obzvláště zasloužil vévoda Jindřich Lev (1142–1195), který dokázal z města udělat mocnou a vlivnou obchodní metropoli, která se od poloviny 13. století stala členem hanzy (námořní spolek severoněmeckých a pobaltských obchodních měst). 

Čím je Brunšvik dále zajímavý?  Od roku 1952 je zde udělována Cena F. Gerstäckera - nejprestižnější cena za literaturu pro děti a mládež. Milovníci klasického výtvarného umění ocení Herzog Anton Ulrich-Museum, kde najdou díla světových mistrů (Vermeer, Cranach, Rubens, Rembrandt). A sportovní fanoušci možná znají fotbalový klub Eintracht Braunschweig.