Modernizace osvětlení ART ECON - Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o.

Modernizace osvětlení ART ECON - Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o.

Modernizace osvětlení ART ECON - Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o.

Výměna osvětlení je jednou z méně časově náročných úprav, kterou lze ve veřejných budovách provést. Taková úprava přitom vede k úsporám energie v řádech desítek procent. Také proto je modernizace soustav osvětlení v portfoliu služeb společnosti Veolia. 

Hlavní rubrika: Reference
Rubriky: Reference
Datum zveřejnění:

Úspora však není zdaleka jediným benefitem, které nové osvětlení přináší. Je prokázáno, že současné technologie v oblasti osvětlení zvyšují u lidí koncentraci, roste jejich produktivita a pobyt v takových prostorách má pozitivní vliv na jejich celkové zdraví a pohodu. Na nedostatečnou intenzitu osvětlení lze dokonce nahlížet jako na možný zdroj pracovního úrazu z pohledu bezpečnosti práce. 

Veolia tento produkt nabízí školám, ale i jiným komunálním objektům, komerčním areálům i průmyslovým závodům. I ve školách má výměna osvětlení rychlý efekt u žáků i učitelů. Podávají lepší výkon, jsou více soustředění. Tato investice, která může být plně hrazena z dosažené – a zaručené úspory energie – se nedávno uskutečnila v pražské škole ART ECON, což je střední škola a vyšší odborná škola. Veolia vyměnila 240 svítidel a roční úspora elektřiny dosáhla 67 procent (30 400 kWh elektřiny ročně). Svítidla mají životnost 50 000 hodin a návratnost této investice činí pět let. Má to i dobrý vliv na úsporu emisí kysličníku uhličitého, ročně se tak ušetří 35 568 kg CO2 ročně. 

 

Veolia nabízí zákazníkům takové modely financování, které klienty finančně nezatíží, protože investici splácejí z dosažených úspor. Výměnu osvětlení Veolia umí kombinovat s řadou dalších opatření a dosáhnout tak ještě větší úspory. Provedené úpravy zároveň vytvářejí lepší, komfortnější a bezpečnější prostředí pro zaměstnance i další uživatele celého spektra objektů.