Pro developerské projekty

Pro developerské projekty

Chytrá řešení s dálkovými odečty energií i energetickou úsporou pro developery rezidenčních i komerčních projektů 

Máte v plánu vybudovat developerský projekt, jehož součástí jsou inovativní a chytrá řešení? Nechcete, aby šlo jen o fráze? Hledáte konkrétní přínosy - například dálkové denní odečty energií či úsporu nákladů na energie? Stavíte moderní komplex, jehož přirozenou součástí má být digitalizace, automatizace a elektromobilita?

Využijte nabídku chytrých energetických řešení od Veolia Smart Systems. Vyvíjíme, vyrábíme a instalujeme komplexní řešení pro rodinné a bytové domy, kancelářské či obchodní komplexy i další developerské projekty.

Chytře se SMART systémem Olivea

Dálkové odečty energií s online výstupem

S Oliveou můžete hodit starosti s novou legislativou za hlavu. Systém totiž umožnuje dálkové odečty tepla, teplé a studené vody, které budou brzy legislativně povinné pro všechny nové objekty. Jako první v České republice navíc umí Olivea vyhodnocovat spotřebu tepla, teplé a studené vody podle vyhlášky o rozúčtování nákladů na vytápění a přípravu teplé vody. Zákazníci mají veškeré výstupy s aktuální spotřebou online.

Komplexní řešení hrazené z úspor

Oproti konkurenci nabízíme komplexní řešení včetně následného servisu a provozu těchto zařízení. Navíc vám investici uhradí úspory energií, kterých Olivea dosáhne. 

Zcela automaticky zajistí ideální tepelnou pohodu

Systém vyhodnotí informace o počasí, vnitřní a venkovní teplotě, kvalitě vzduchu a denním režimu uživatele. K dosažení požadované teploty vybere ty nejefektivnější ovládací prvky (například snížení teploty pomocí správného sklonu žaluzií).

Motivuje k úspoře energií i nákladů

Aplikace zobrazuje aktuální informaci o skutečných spotřebách tepla, elektřiny a vody. Obyvatel bytu či nájemce komerční plochy má navíc možnost srovnat svoji spotřebu přepočtenou na m2 podlahové plochy s průměrem domu či komplexu. Na první pohled tak zjistí, zda v porovnání se sousedy energií šetří či plýtvá.

Umožnuje transparentní kontrolu nákladů

Už žádná nepříjemná překvapení v podobě nedoplatků! Obyvatelé bytů či komerčních prostor nemusí čekat na roční vyúčtování. Spotřebu tepla, elektřiny i vody budou mít pod kontrolou 24 hodin denně. Systém umí předpovídat náklady až do konce zúčtovacího období. Obyvatelé bytu si tak snadno ověří, zda mají správně nastavené měsíční zálohy, nebo by je měli navýšit, případně snížit teplotu. Pokud se nájemce bytu stěhuje, je možné jednoduše vygenerovat mimořádné vyúčtování. 

Chrání soukromí

S Oliveou odpadne i starost spojená s každoročním odečtem a vstupem cizích lidí do bytů. Díky chytrým měřidlům probíhá vše na dálku a zcela automaticky.

Produkt Olivea

Systém Olivea nabízí v několika konfiguracích celou řadu možností a funkcí. Podrobně čtěte o systému pro chytrou domácnost a kancelář Olivea.

Produkt Olivea

V čem jsme na českém trhu unikátní?

Jedno z prvních EPC pro bytové domy První podle vyhlášky o rozúčtování Dálkové odečty každý den Otevřenost Efektivní komunikace Prediktivní řízení výroby tepla Kdykoliv mimořádné vyúčtování Variabilní v měření tepla Jedna centrální řídící jednotka
Jedno z prvních EPC pro bytové domy
První podle vyhlášky o rozúčtování
Dálkové odečty každý den
Otevřenost
Efektivní komunikace
Prediktivní řízení výroby tepla
Kdykoliv mimořádné vyúčtování
Variabilní v měření tepla
Jedna centrální řídící jednotka

Veolia Smart Systems jako jedna z prvních v ČR nabízí metodu EPC financování, kdy jsou vstupní investice spláceny z uspořených nákladů, také pro bytové domy.

Řešení od Veolia Smart Systems umí jako první v ČR vyhodnocovat spotřebu podle vyhlášky o rozúčtování nákladů na vytápění a přípravu teplé vody.

Systém umožňuje dálkové odečty tepla, teplé vody, studené vody, které budou brzy legislativně povinné pro všechny nové objekty. Informace o spotřebě aktualizujeme každý den.

Náš systém je zcela otevřený a připravený implementovat i zařízení třetích stran.

Ovládací panel umístěný v bytě a řídicí systém objektu jsou propojeny drátově (UTP kabel) z důvodu komunikační bezpečnosti a stability. Komunikace mezi panelem a jednotlivými ovládacími prvky v bytě je pak bezdrátová prostřednictvím našeho komunikačního protokolu iTEC, který je jeden z nejúspornějších na světě.

Chytrý systém komunikuje s řídícím systémem kotelny, který prediktivně ovládá výrobu tepla. Teplo je vyráběné v souladu s reálnou potřebou, informací o počasí, vnitřní a venkovní teplotě a denním režimu uživatele. 

Systém umí kdykoliv vygenerovat mimořádné vyúčtování, což oceníte hlavně v případě stěhování nájemce. Toto mimořádné vyúčtování bude odesláno na zadanou emailovou adresu ve formátu pdf.

Můžete zvolit metodu měření tepla, která vám vyhovuje:

  • Poměrové měření na radiátorech s bezdrátovým přenosem - nejlevnější měřící metoda.
  • Denostupňová (Gradenová) metoda - spočívá v měření průměrné teploty bytu a měření venkovní teploty. Z rozdílu těchto teplot během topného období se vypočítávají topné jednotky (denostupně). Jedná se o nejpřesnější metodu, jejíž instalace je přitom velmi levná.
  • Metoda poměrových kalorimetrů pro každou bytovou jednotku - velmi přesná, ale poměrně nákladná metoda.

Všechny systémy ovládá jedna řídící jednotka. Odpadá tak zbytečná kumulace několika ovládacích systémů (např. samostatné ovládání klimatizace, rekuperační jednotky, video vrátného atd.).

Flexibilní forma spolupráce - 3 obchodní modely

Jednorázová investice před spuštěním

Klient veškeré zařízení hradí, Veolia systém nainstaluje a za pravidelné poplatky zařízení provozuje. Veškerá dosažená úspora za dodávku tepla/chladu jde za klientem. Je zde však nutnost významné počáteční investice ze strany klienta. 

Nájem, který je nižší než úspora

Klient si zařízení pronajme a platí pravidelný nájem (= splátka investice), který je však nižší než vygenerovaná úspora. Přidanou hodnotou tohoto modelu je okamžité technické zhodnocení objektu a významné úspory v provozu - bez nutnosti jednorázové počáteční investice.

Nejpřínosnější rozdílová metoda

Klient uhradí jen standardní vybavení (např. měřiče tepla, vodoměr, termohlavice). Veolia hradí veškeré nadstandardní smart vybavení a provozuje systém. O vygenerovanou úsporu se klient dělí s Veolii, která tak splácí investici do nadstandardního vybavení. Tento model je pro developery nejzajímavější. 

Co dále můžeme nabídnout?

Vybudování TEPELNÉHO ZDROJE objektu

Vybudování TEPELNÉHO ZDROJE objektu

Nejoptimálnější zdroj tepla nebo chladu s dlouhodobým výhledem udržitelnosti nákladů na vytápění či chlazení a v souladu s platnou legislativou a požadavky vašeho projektu.

Vybudování LOKÁLNÍ DISTRIBUČNÍ SOUSTAVY

Vybudování LOKÁLNÍ DISTRIBUČNÍ SOUSTAVY

S lokální distribuční soustavou minimalizujete paušální platby za elektroměry i jističe a přitom můžete využít výhodnější sazby za spotřebovanou energii.   

Instalace FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ včetně vyřízení dotací

Instalace FOTOVOLTAICKÝCH PANELŮ včetně vyřízení dotací

Využitím fotovoltaických panelů se výrazně sníží objem nákupů elektrické energie z veřejné sítě. Ekologicky vyrobenou energii z fotovoltaických panelů lze prakticky beze ztrát ihned spotřebovat. Přebytky energie mohou být ukládány do baterií či zpětně dodávány do veřejné distribuční sítě. 

Instalace DOBÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY

Instalace DOBÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY

Chcete přispět k udržitelnému rozvoji a odlišit se tak od konkurence? Chcete oslovit zákazníky, kteří kladou důraz na elektromobilitu? S naší nabídkou dobíjecích stanic je to snadné. 

Reference

Prostory Teplárny Malešice svítí úsporněji a zdravěji

Prostory Teplárny Malešice svítí úsporněji a zdravěji

Prostory Teplárny Malešice jsou nově osvětleny moderními LED svítidly. Přes 600 dosluhujících svítidel bylo vyměno za nové LED osvětlení, které je řízené jasovými senzory s automatickým ovládáním. Výměnou osvětlení v areálu Teplárny Malešice se uspoří 75 % nákladů elektrické energie na svícení, což představuje úsporu elektrické energie téměř 460 MWh ročně, tedy kolem 900 tisíc korun za rok.

Číst dále
Výměna osvětlení v areálu Královský pivovar Krušovice

Výměna osvětlení v areálu Královský pivovar Krušovice

Původní svítidla jsme nahradili moderními LED svítidly a zároveň jsme optimálně zregulovali intenzitu svícení, a to za účelem dosažení úspor a zlepšení kvality osvětlení v pracovním prostředí. Celková úspora za období 10 let je více než 3 miliony korun.

Číst dále
Modernizace osvětlení ART ECON - Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o.

Modernizace osvětlení ART ECON - Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o.

Výměna osvětlení je jednou z méně časově náročných úprav, kterou lze ve veřejných budovách provést. Taková úprava přitom vede k úsporám energie v řádech desítek procent. Také proto je modernizace soustav osvětlení v portfoliu služeb společnosti Veolia. 

Číst dále
Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici v Ostravě

Veolia zprovoznila první rychlonabíjecí stanici v Ostravě

Skupina Veolia dál rozšiřuje síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Po dvou rychlonabíjecích stanicích v Praze postavila společnost první takovou v Ostravě. Bude sloužit široké veřejnosti a standardní automobil nabije do 60 minut. V blízké době Veolia umístí dalších 15 stanic po celém Česku.

Číst dále
Chytré rodinné domy Zelený Zlonín

Chytré rodinné domy Zelený Zlonín

Pro mimořádně inovativní a ekologicky šetrný developerský projekt stovky domů severozápadně od Prahy jsme navrhli a dodali kompletní řídicí systém chytrého bydlení.

Číst dále
Chytré obchodní centrum – Retail park Bucharova

Chytré obchodní centrum – Retail park Bucharova

Skutečně chytré obchodní centrum vzniklo koncem roku 2018 v Praze 13. Jsme hrdí, že jsme v rámci tohoto projektu mohli instalovat hned několik našich chytrých produktů.

Číst dále
Inteligentní systém vytápění pro Olivovu dětskou léčebnu

Inteligentní systém vytápění pro Olivovu dětskou léčebnu

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy se může pochlubit tím, že vytápí velmi efektivně. Ve spolupráci s naší sesterskou společností Veolia Energie ČR jsme do celého objektu nainstalovali individuální regulaci teplot v místnostech pomocí systému IRC hlavic. 

Číst dále
Chytrá žaluzie s fotovoltaickým dobíjením a zcela bezdrátovým ovládáním

Chytrá žaluzie s fotovoltaickým dobíjením a zcela bezdrátovým ovládáním

Pro jednoho z největších výrobců oken ve střední Evropě, rakouskou společnost Internorm International GmbH, jsme vyvinuli a dodali bezdrátovou solární žaluzii.

Číst dále
Systém automatického focení procesu výroby

Systém automatického focení procesu výroby

Firma Carrier je světovým lídrem v oblasti špičkových klimatizačních a chladicích řešení. Pro výrobní závody v Berouně, Mýtě a Maďarsku jsme vyvinuli a dodali náš systém automatického focení procesu celé výroby. 

Číst dále
Chytrá regulace vytápění administrativní budovy PVK

Chytrá regulace vytápění administrativní budovy PVK

Do administrativního sídla Pražských vodovodů a kanalizací v Praze-Hostivaři jsme instalovali inteligentní systém individuálního řízení vytápění pomocí IRC (Individual Room Control) hlavic. 

Číst dále

Mám zájem

Neváhejte nás kontaktovat, při osobní schůzce vám rádi celé naše řešení představíme, zodpovíme vaše dotazy a navrhneme řešení přímo pro vás.

Mám zájem